wyciskarki wolnoobrotowe

Własna produkcja soków, może być nie tylko dobrą opcją do tego aby wycisnąć sobie pyszny soczek. Soki owocowe są pyszne, ale wyciskarki powinny również umożliwiać wyciskanie soków z warzyw. Dlaczego tak jest?

Profesjonalne wyciskarki do cytrusów oraz warzyw?

Jeżeli ogólnie idzie o kwestie własnoręcznego wyrabiania soków, to najmniej wartości odżywczych otrzymujemy z sokownika. Temperatura tam panującą powoduje rozkład większości witamin, więc otrzymujemy smaczny sok, ale bogaty głównie w cukier. Trochę wyżej stoją sokowirówki, ale tam również w wyniku tarcia wiele witamin się traci. Najbardziej polecane wyciskarki są to wyciskarki wolnoobrotowe, a najlepiej ślimakowe. Jeśli zatem chcieli byśmy usystematyzować wiedzę na temat wyciskarek prezentuje się ona tak.

Wyciskarki soków ranking:

1. Wyciskarki do owoców i warzyw wolnoobrotowe – ślimakowe

2. Wyciskarki wolnoobrotowe

3. Sokowirówki

4. Sokowniki

Wyciskarki do owoców i warzyw, ważnym składnikiem diety.

Współczesna dieta jest niezwykle uboga. Produkty wysoko przetworzone jakie dominują w naszej diecie są bogate, głównie w cukier i tłuszcz. Pomimo tego, że większość z nas ma lub jest zagrożonych otyłością, to z punktu widzenia dietetyki jesteśmy niedożywieni. Nasze organizmy mają za mało witamin oraz innych mikroelementów, które w naszym metabolizmie pełnią bardzo ważne funkcje. Nasz organizm jest świadom tych braków, więc pomimo faktu że spożywamy mnóstwo kalorii w dalszym ciągu mamy wrażenie głodu. Według najnowszych badań za otyłość amerykanów odpowiada głownie ten mechanizm, powiązany oczywiście z tanim i ogólnodostępnym „śmieciowym jedzeniem”.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być właśnie wyciskarki wolnoobrotowe, szczególnie do warzyw. Kiedy chcemy zatrzymać tycie lub się odchudzić, dostarczanie dużej ilości witamin oraz mikroelementów jest kluczowe. Nawet jeśli chcemy jeść duże ilości warzyw i owoców, objętość naszych żołądków jest skończona. Wyciskarka może nam pomóc skompresować te witaminy do postaci zgrabnego soku (z np. całej miski warzyw i owoców).